Filtry do wody na cały dom

W wielu przypadkach woda doprowadzana do domu nie jest dostatecznie czysta lub smakuje nie najlepiej, dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z nowoczesnych systemów do filtracji. Jak działają tego rodzaju urządzenia i dlaczego warto je kupić? Teoretycznie woda wodociągowa jest profesjonalnie oczyszczana, jednak zanim dotrze do danego budynku, może mieć kontakt z różnego rodzaju substancjami, które ją zanieczyszczają. Zwykle jest to związane z przestarzałymi sieciami rur lub sytuacjami, w których woda jest pobierana ze studni.

Filtry do wody na cały dom - dlaczego warto je zainstalować?

Woda może zostać zanieczyszczona różnego rodzaju substancjami. Firmy wodociągowe do oczyszczania korzystają często z chloru, który charakteryzuje się nieprzyjemnym zapachem oraz smakiem, który może zniechęcać do picia wody. Tymczasem nowoczesne filtry do wody do domu likwidują ten problem. Wykorzystują najczęściej węgiel aktywny, który usuwa chlor i inne potencjalnie szkodliwe substancje, a dodatkowo poprawia smak i zapach wody.

W wodzie studziennej natomiast mogą rozwijać się różnego rodzaju mikroorganizmy (na przykład niebezpieczne bakterie E. coli). W podziemnych ujęciach cieczy często obecną są także szkodliwe azotany, które przyczyniają się do zachorowań na nowotwory. Z tego powodu system filtrujący wodę do domu jest wręcz konieczny, by chronić domowników przed poważnymi dolegliwościami zdrowotnymi. Tego rodzaju system składa się zwykle z filtra mechanicznego, węglowego, a także lampy UV, która niszczy DNA mikroorganizmów.

Co istotne, w większości domów w Polsce pojawia się problem twardej wody. Nie jest ona co prawda szczególnie niebezpieczna dla ludzkiego organizmu, jednak może uszkodzić posiadane urządzenia AGD. Sprzęty takie jak żelazka, zmywarki czy pralki będą się szybciej zużywały. Twarda woda powoduje białe zacieki, dlatego łatwo ją rozpoznać. To nie wszystko, ponieważ zmniejsza ona skuteczność stosowanych środków myjących (szamponów, proszków do prania, płynów do naczyń), a przy tym może pogorszyć kondycję włosów. By uporać się z tym problemem, wystarczy zastosować filtr zmiękczający wodę na cały dom. Takie urządzenie zamienia jony magnezu i wapnia na jony sodu.

Filtry wody na cały dom - najwygodniejsze rozwiązanie

Filtracja wody może być miejscowa (np. przy poszczególnych kranach) lub ogólna (filtry wody na cały dom, montowane przy głównym ujęciu). W drugim przypadku jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie, ponieważ w całej instalacji będzie płynąć oczyszczona ciecz. Filtry do wody pitnej na cały dom zazwyczaj nie wymagają skomplikowanej obsługi - są automatyczne. W zależności od wybranego urządzenia, potrzebne jest cykliczne zmienianie wkładów filtrujących lub uzupełnianie soli pastylkowanej, która służy do regeneracji złóż filtracyjnych. Jeśli interesują Cię wydajne filtry, to w ofercie sklep.osmoza.pl znajdziesz profesjonalne systemy filtrujące wodę do domu. Z pewnością uda Ci się wybrać model dopasowany do swoich potrzeb,